Zabiegi Kosmetyczne Kosmetyki z Morza Martwego. Naturalne kosmetyki Sklep. Kosmetyki naturalne. Minerały. Morze Martwe naturalne błoto sól, kremy, olejki, peeling,Kremy, Toniki, Mleczka i żele. Maseczki i peeling. Anti - Celluite. Krem wspomagający leczenie łuszczycy. Łuszczyca.

Naturalne Właściwości lecznicze morza martwego

Solne złoto Morza Martwego ma bardzo duże zastosowanie w leczeniu różnorakich schorzeń.


W domowych warunkach, stosując Sól z Morza Martwego możesz ulżyć dolegliwościom takim jak trądzik, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, a także reumatyzm czy też problemy dróg oddechowych.

Stosując Sól z Morza Martwego należy pamiętać o kilku zasadach:

- jest przeznaczona tylko do użytku zewnętrznego
- staraj się nie dopuścić do kontaktu soli z oczami
- nie stosuj soli gdy na Twojej skórze widzisz ranki lub inne obrażenia
- nie przekraczaj dawki zalecanej do przygotowania roztworu
- temperatura roztworu wodnego soli nie powinna przekraczać 37 stopni Celsjusza.

Dodatkowe zalecenia:

- nie spożywaj posiłków na 1.5h przed kąpielą jak również bezpośrednio po niej. Wykorzystaj ten czas na pełne zrelaksowanie się.
- przed właściwą kąpielą weź prysznic aby usunąć zanieczyszczenia powierzchniowe a tym samym pozwolić na skuteczniejsze przenikanie minerałów i działanie soli,
- w czasie kąpieli możemy delikatnie masować ciało aby wspomóc aktywne przedostawanie się składników do wnętrza skóry,
- po kąpieli dokładnie i starannie spłucz ciało letnią bieżącą wodą,
- pamiętając o tym, że sól ma działanie oczyszczające to po takiej kąpieli należy zastosować masło do ciała z tej samej linii jako uzupełnienie kuracji i pielęgnacji poprzez nawilżenie.

A oto przykłady do czego i w jaki sposób możemy wykorzystać lecznicze właściwości Soli z Morza Martwego.

Trądzik

Składniki zawarte w soli przenikają głęboko w skórę odżywiając ją i regenerując jej komórki. To właśnie tam zapobiegają rozwojowi bakterii ropotwórczych. Dodatkowo, składniki soli normalizują proces wytwarzania łoju przez skórę.
Kąpiel całego ciała:
rozpuść 500 g Soli z Morza Martwego w 1 litrze gorącej wody. Roztwór wlej do wanny wypełnionej wodą o temperaturze 37 stopni (max). Kąpiel powinna trwać 15 minut, po tym czasie należy spłukać całe ciało letnim prysznicem.
Idealnym wsparciem do codziennej pielęgnacji jest nasz nowy produkt mydło Aleppo Ghar Soap z olejkiem laurowym firmy Fadel oraz żel do mycia na bazie oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia z dodatkiem róży damasceńskiej, jaśminu lub całkowicie naturalny.

Łuszczyca

Po pierwsze kąpiel całkowita, cztery razy w tygodniu i po godz. 18-tej.
Sól z Morza Martwego rozpuść w 1 litrze gorącej wody, następnie roztwór wlać do wanny z wodą o temp.max.37C. Chore miejsca należy masować delikatnie aby rozpuszczony roztwór szybciej przenikał do krwiobiegu wówczas
działanie będzie szybsze i skuteczniejsze. Po kąpieli należy spłukać ciało lekko ciepłą wodą a następnie po chwili relaksu zastosować balsam z minerałami z Morza Martwego jako uzupełnienie kuracji. Po kąpieli należy spożywać tylko wodę mineralną w celu przyspieszenia oczyszczenia organizmu .

Atopowe zapalenie skóry

Należy stosować kąpiel całkowitą w Soli z Morza Martwego 4 razy w tygodniu (przepis jak w przypadku łuszczycy). Dodatkowo należy stosować naturalne kosmetyki zawierające składniki z Morza Martwego, które wzmocnią działanie solnych kąpieli.
Polecamy balsam do ciała z minerałami z Morza Martwego i masełkiem Shea, masła do ciała i pilingi, wzbogacone większą dawką minerałów a także naturalne błoto jako idealne wsparcie całej kuracji.

Schorzenia stawów

Należy stosować kąpiel z soli z Morza Martwego, 3 razy w tygodniu przez 4 tygodnie.
Dodatkowo dolegliwości stawów pozwalają złagodzić okłady z błota z Morza Martwego bogatego w minerały jak również z dodatkiem alg i innych składników odżywczych. W przypadku problemów reumatycznych można zastosować podgrzane błoto co pomoże szybciej zadziałać przeciwbólowo i rozkurczowo.

Kaszel

Dzięki wdychaniu naparu sporządzonego do kąpieli z Soli Morskiej, uwalniamy drogi oddechowe od zalegającego w nich nadmiernego śluzu.

Cellulitis

Składniki mineralne Soli z Morza Martwego przenikają głęboko do tkanki podskórnej. Ułatwiają wyprowadzenie z niej zmagazynowanej tam wody. Wraz z wodą usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii, które nie zostały strawione. W walce z cellulitem sprawdzają się kąpiele całkowite. Przed kąpielą należy pobudzić krążenie krwi wykonując piling pod prysznicem jako wstępny zabieg przed kąpielą(masować szorstką rękawicą) lub używając naturalnego peelingu do ciała z minerałami. Dzięki temu zostaną usunięte martwe komórki, a składniki mineralne zawarte w soli zadziałają szybciej.   Po kąpieli należy zastosować żel antycellulitowy bardzo skuteczny w działaniu. Kuracja taka jest bardzo pomocna w likwidacji nadwagi i cellulitu.